اخبار روز دنيا سياسي - علمي تكنولوژي
مداخله صحیح در خشونت علیه کودکان


آشنایی با خشونت و عوامل موثر در آن، همچنین شرایط کودک توسط والدین و پرستار کودک میتواند کمک بزرگی به کودک باشد. نشانه های خشونت و عوارض ناشی از آن، گستردگی بالایی دارد. مداخله در خشونت علیه کودکان از طر ف شما تغییر بسیار زیادی در زندگی کودک ایجاد می کند. پس در برابر خشونتی بر کودکی هرگز سکوت نکنید.

انواع خشونت علیه کودکان زخم هایی هستند که گاهی آثارش ماندگار است. این زخم ها چه در جسم و چه در روح و روان کودک، آسیب های چون عدم اعتماد به نفس و توانایی برقراری ارتباط با دیگران ودیگر عملکردها برجای می گذارد. این نوع کودکان که در معرض خشونت قرار گرفته اند، علاوه بر کودکی نیز در آینده و بزرگسالی  با مشکلاتی جدی روبرو خواهند بود.

توصیفهایی از خشونت به تدریج جزئی از واقعیت وجودی کودک می شود. احساس بی ارزشی، آسیب دیدگی، سرکوب شدن، کم هوشی و احمق شمرده شدن و ...همه اعتماد به نفس کودک را گرفته و شاید گوشه گیر و منزوی گردد.


آزارهای عاطفی

مواردی که سلامت روانی کودک را به خطر می اندازد، آزارهای عاطفی می باشد. تحقیرها و توهین های مداوم، تهدید در سکوت، نادیده گرفتن، مجازات، عدم تماس جسمی محبت آمیز نظیر بوسیدن و بغل کردن و...  از موارد آزارهای عاطفی است. شناخت موارد خشونت آمیز و آزارها میتوان با دخالت از بیشتر آنها جلوگیری کرد.


(1) نظر
برچسب ها :مداخله صحیح در خشونت علیه کودکان- خشونت علیه کودکان- پرستار کودک-آزارهای عاطفی کودکان
فواید آب سیب زمینی برای سلامت

درد مفاصل از امراض شایع در دوران پیری و سالمندی می باشد. اعضای خانواده بیمار یا پرستار سالمند همواره به دنبال شیوه درست درمان درد مفاصل در سالمند هستند. از جمله فواید آب سیب زمینی، خارج کردن اسید اوریک از بدن است. همچنین این ماده بدلیل وجد آلکالین در آن، پیشگیری کننده از بیماری های قلب و عروق و سرطان می باشد. برای درد مفاصل، آب سیب زمینی به سالمندان توصیه می شود.


آب سیب زمینی بیماری های گوناگونی را درمان میکند؟

موادی که آب سیب زمینی درون خود دارد شامل: پتاسیم، آهن، فیبر، کلسیم، فسفر، پروتئین، ویتامین‌های A، B و C است. به همین دلیل آب سیب زمینی را نوعی درمان طبیعی برای بیماری‌های گوناگون می دانند.


از دیگر خواص آب سیب زمینی

خواص آنتی‌اکسیدانی موجود در آب سیب زمینی به سیستم گوارش و معده کمک بسیار مفیدی میکند. رفع مشکلات گوارشی و یبوست، ارام کننده زخم معده که در این مورد اسیدیته معده را از بین برده و آن را تسکین می بخشد. برای این التیام گفته شده که آب سیب زمینی قرمز و تازه را بعد از تهیه فورا بنوشید. یادآوری: سیب زمینی ها را از قبل خوب شسته و تمیز کرده، و از استفاده آن با لکه های سیاه خودداری نمائید. چراکه وجود لکه های سیاه بر روی سیب زمینی نشانده مواد سمی است.

هزینه مصرف سیب زمینی به نسبت ارزان است. این منبع عالی فیبر و انرژی دارای درشت مولکول‌های پیچیده‌ی نشاسته‌ای و مفید برای نیازهای حیاتی بدن می باشد. اجتناب اکثر افراد از مصرف سیب زمینی، ترس از افزایش وزنشان است. نکته قابل توجه روش پخت آن است که تفاوت در میزان کالری دریافتی ایجاد می‌کند. تمام ارزشهای غذایی این ماده با سرخ کردن از بین می رود.

شما میتوانید برای در یافت پروتئین بیشتر و املاح و مواد معدنی سیب زمینی را با پوست بخار پز کنید. این منبع غنی ویتامین B و C و پتاسیم  را از دست نداده و برای دریافت کیفیت خوب آب سیب زمینی را خام مصرف کنید.


فواید آب سیب زمینی برای پوست


خاصیت ضدعفونی‌کنندگی و آنتی باکتریال آب سیب زمینی برای آکنه و نابودی میکروارگانیسم‌های مضر و درخشندگی پوست بسیار مفید است. شفافیت و درخشنگی و رفع تیرگی های پوست برای همه بخصوص خانم ها مهم می باشد. برای این منظور سیب زمینی خام را نصف کرده و بر نواحی مختلف پوست بگذارید. 
خاصیت اسیدی آب سیب زمینی با از بین بردن سلولهای مرده بافت جای زخم، سلول‌های جدیدی را برای پوست جایگزین می کنند

فواید آب سیب زمینی برای موهای خشک و خاکستری

استفاده از ماسک آب سیب زمینی برای مو بسیار عالی است. این ماسک ریزش مو را کنترل و رشد موهای جدید را سریع‌تر می‌کند. موهایتان بعد از استفاده از این ماسک، بسیار نرم و زیبا خواهند شد.


توقف رشد سلول‌های سرطانی با آب سیب زمینی 

مبارزه با رشد تومورهای سرطانی با فرمول آب سیب زمینی امکان پذیر است؟ بله ویژگی‌های قابل توجه آب سیب زمینی، با تومورهای بدخیم جنگیده و رشد سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کند. توجیه این قابلیت، خواص آنتی باکتریال آب سیب زمینی است.(0) نظر
برچسب ها :فواید آب سیب زمینی برای سلامت-پرستار سالمند- درد مفاصل در سالمندان- رفع درد مفاصل
ورزش برای سالمندان


پیاده روی های صبحهای زود و ورزش های همگانی، به طور  معمول در محله ها و بوستان های خوش آب و هوا حس سر زندگی و شور نشاط خاص خود را دارد. در این مکانها میتوان سالمندان با انگیزه در کنار جوانان و ... با دلی جوان و روحیه ای بالا مشغول ورزش هستند. عده ای از این بزرگان به خواست خود به همراه پرستار سالمند برای مراقبت ویژه در ورزش های همگانی مختص خود در پارک ها شرکت می کنند.


فواید ورزش در سالمندی

فعالیت در محیطهای دوستانه و اجتماع، دوری از انزوا، توجه به روحیه فردی در سالمندان برخواسته از شجاعت است. سالمندانی که عمری را با خوشی یا سختی گذرانده و پیروز از مراحل قبل بیرون آمدند، این دوران جدید را نیز با انگیزه و انرژی بهتری میتوانند طی کنند. 

پایداری سلامت سالمندان با ورزش صبحگاهی در جمعی از دوستان و همسالان خود هست. شروع صبحی با نشاط و سلامتی، روزی پر انرژی را برای آنان و پرستاران سالمند رقم میزند. فواید ورزش درست برای سالمندان، پیشگیری از امراض این دوره می باشد. بنابر تحقیقات این تصور غلط است که ورزش برای سالمندان با ضعف جسمی لازم نیست. بلکه ورزش در سلامت روح و جسم سالمندان موثر است. ورزش علاوه بر حفظ انعطاف پذیری در سالمندان به کنترل دیابت، چربی و فشار خون، افزایش استقامت تنفسی و قلبی و ... کمک می کند.


تنظیم محتوا: منیره نجاریانی


پرستار سالمند

پرستار کودک

پاکان افق آرال

(0) نظر
برچسب ها :فواید ورزش در سالمندی- پرستار سالمند- ورزش برای سالمندان
شکل گیری شخصیت فرزندان از دوران کودکی


شخصیت هر انسانی از دوران کودکی شکل می گیرد. اینکه کودک در چه محیطی رشد و آموزش و تجربه یافته بسیار مهم است. ذهنیت و روحیات و رفتار کودک در واقع زبان آموزی وی در از نوزادی تا سنین بالاتر توسط پدر و مادر، پرستار کودک، اطرافیان و محیط ها تاثیر می پذیرد.

برتری کودکان شایسته نسبت به کودکان منزوی و محروم در این است که کودک روابط عاطفی، فکری و رفتار و محیط مناسب افراد تاثیر گذار و شاخص زندگی می پذیرند. بنابراین هویت کودک در خانواده در کنار پدر و مادر و افرادی که با آنان پرورش یافته شکل می گیرد.  


نقش والدین در شخصیت فرزندان


نکته حائز اهمیت نقش والدین در شخصیت انسانی فرزندان می باشد. در واقع کودکان از علم همانند سازی پیروی می کنند. یعنی ویژگی های شخصیتی خانواده و افراد شاخص زندگی اش را به گونه ای شبیه سازی می نماید. اگر والدین نقش بسزایی در زندگی کودک نداشته و دارای رفتار سوء باشند، کودک شخصیتی منزوی و بدور از اجتماع و با هویتی منفی پیدا می کند.

امروزه علاوه بر والدین و اطرافیان، رسانه ها، پرستار کودک، معلمان، همبازی ها و ... بر شکل گیری هویت و اخلاقیات کودکان موثرند. چنانچه کودک با رفتار و روحیاتی خوب و شایسته مواجه باشد این الگوها را در خود همانند سازی می کند. اگر  یکی از این عوامل تاثیر گذار نمونه رفتار ناشایست و گفتار بد شده، در واقع  رفتار و اخلاق منفی و نادرست را ترویج می دهند.
تنظیم محتوا: منیره نجاریانی


(0) نظر
برچسب ها :The formation of the child's personality from childhood-شکل گیری شخصیت فرزندان از دوران کودکی- پرستار کودک- نقش والدین در شخصیت فرزندان- همانند سازی کودکان- پاکان افق آرال
چگونه هم خانم خونه باشیم و هم شاغل؟

پرستار کودک کمک بزرگی برای خانم های شاغل

دغدغه اکثر بانوان شاغل این هست که چطور میشه از پس تمام کارهای خانوادگی و شغلشان برآیند؟! این مسئله بنده را وادار کرد تا خود ب دنبال سرچ مقالاتی در این خصوص باشم. مقاله جالبی با عنوان "چگونه مادر باشیم و شاغل؟" خوندم که خیلی نظر بنده را جلب کرد. تنها تفاوتش این بود که این مقاله برای مادران بود. من این مقاله را برای خودم به تناسب شغل و زندگی خانوادگیم سنجیدم.

بسیاری از مادران برای آسودگی و با توجه به شرایطشون، برای فرزندان خود پرستار کودک تمام وقت یا پاره وقت استخدام می کنند. گاهی فرزندان نیاز دارند که مادرانشان در منزل کنارشان باشد. برای این مسئله شما میتوانید با صحبت با کارفرما یا رئیستان کمی شغلتان را برای چند روز به صورت دورکاری به خانه انتقال دهید. البته مسلما به تنهایی از پس آن برنمی آئید اینجا هست که یک پرستار کودک یا اقوام نزدیک چون پدر بزرگ یا مادر بزرگ به کمک شما می آیند. 


برنامه ریزی خود را طبق تایم اداری تنظیم کرده و با دقت شروع به کار نمائید. برای مثال اگر کودکتان برای شما بی تابی میکند مدتی را با او صرف نمائید و کار را برای تایم بعدی موکول نمائید. برنامه ریزی خود را بر روی کاغذ آورده و روبروی چشم بگذارید.

زمانبندی از موارد مهم در هرکاری است. زمان مصرفی برای کارهای منزل و خانواده را در نظر داشته بعلاوه زمان مورد نیاز برای انجام کاری که در آن مشغول هستیم. میتوانید از همسر یا فرزندان بزرگ تر در انجام امور منزل و کارهای دیگر کمک گرفته شود.

تمرکز روی کارها در تایم های مشخص

می توانید صبح زود قبل از بیدار شدن دیگر اعضای خانواده یا آخر شب کمی بیدار مانده و به کارهای عقب افتاده و شغل خود بپردازید. در واقع شما میتوانید از زمان خواب افراد خانواده برای کارهای پر تمرکزتان استفاده نمائید.

مشخص کردن مرزها و حدود نقش هایمان

به عنوان خانم کارمند یا خانم خانه دار و مادر، حوزه و نقش خود را در زمانی که شغل خود را در منزل ادامه داده مشخص کنید. به خود به طور رسمی و کاری توجه کنید. اتاق کار مناسب داشته و کودک خود را به پرستار کودک بسپارید یا مکان کوچکی در اتاق کنار خود تهیه نمائید. در واقع کودکان خود را سرگرم کرده و برخی از موارد یا سرگرمی ها را به آنها بگذارید.


برای فرزندان بزرگتر قانون کار خود را مشخص نمائید

اگر شغل شما مرتبط با تماس های تلفنی و یا گزارش دادن به کارفرما یا رئیستان هست، می توانید قانونی چون: علامت ورود ممنوع در ورودی اتاق کار خود، نشان دهنده سکوت بیشتر است. برای انجام نشدن کارها وجود فرزندان را بهانه نکنید. میتوانید در ارتباط تلفنی صدای ورودی را در حالت قطع گذاشته و به فرزندان اشاره کرده و بعد به راحتی بتوانید به ارتباطات شغلی خود ادامه دهید.

(0) نظر
برچسب ها :چگونه هم خانم خونه باشیم و هم شاغل؟-پرستار کودک-پرستار-پرستار کودک کمک برای خانم های شاغل
سالمندان را محترم بشمارید و به کودکان محبت ورزید.


همانطور که از احادیث مشخص است، احترام به سالمندان و محبت به کودکان در آئین اسلام مهم شمرده شده است. حفظ احترام، عزت و محبت در خانواده به این موهبت های الهی امری زیبا می باشد.  این افراد ارزشمند در زندگی باعث شادابی و پویایی می شوند.

بسیاری از خانواده ها برای تکریم و محبت به این افراد با وجود مشغله های امروزی از پرستار سالمند و پرستار کودک نیز کمک میگیرند. توجه به سلامت، حفظ نیرو جسم و روح و روان این افراد بسیار حائظ اهمیت است. همه اعضای خانواده سعی کنند که سالمندان را مورد رنجش قرار ندهند و به اکرام آنان بپردازند.


سالمندان از جمله گروه آسیب پذیرند که دارای حقوقی با توجه به شرایط روحی و جسمی شان دارند. پس باید کرامت انسانی آنان را حفظ نمائیم. این عزیزان دارای کوله باری از تجربه هستند و فقط وارد دوره ای جدید از زندگی شده اند. به فراموشی سپردن آنان و زحماتشان امری تاسف بار است چراکه فرایند طبیعی سالمندی برای هر فرد پیش خواهد آمد. آموزش احترام به بزرگان در خانواده بسیار موثر در کودکانمان هست. در آینده نیز همین کودکان بزرگ شده و به بزرگان خانواده احترام می گذارند. بهتر است خانواده ها در انتخاب پرستار کودک و پرستار سالمند محتاط باشند. تمام قوانین اخلاقی و رفتاری در خانواده را به پرستاران گوشزد کنید.


(0) نظر
برچسب ها :سالمندان را محترم بشمارید و به کودکان محبت ورزید- پرستار سالمند- پرستار کودک- پرستار- احترام به سالمندان- محبت به کودکان
ویژگی های پرستار کودک خوب

به تازگی استخدام پرستار کودک در شهرهای بزرگ ایران رایج شده است.  دلایل آن را می توان تغییر سبک زندگی، شاغل بودن پدر و مادر، بیماری کودک و حتی عدم توانایی مادر در نگهداری کودک دانست. والدین باید در انتخاب پرستار کودک خود محتاطانه عمل کنند. در درجه ی اول اگر پرستار از اقوام نزدیک مثل مادربزرگ، خاله یا عمه باشد، از بسیاری جهات برای کودک بهتر است. اما اگر این امکان را ندارید، در انتخاب پرستار ویژگی های زیر را در نظر بگیرید.

در ابتدا از سلامت جسمی و روانی پرستار اطمینان حاصل کنید. یک فرد پرخاشگر، زودجوش، وسواسی، افسرده و ... نمی تواند از کودک شما به خوبی نگهداری کند. بهتر است خود مادر یا متاهل باشد و تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشد. اگر کودک شما بیماری خاصی مانند اوتیسم، پیش فعالی، بیماری پروانه ای و ... را داراست، این مسئله را با پرستار در میان بگذارید. در چنین شرایطی بهتر است که یک پرستار متخصص استخدام کنید که با بیماری کودکتان آشنایی لازم داشته باشد و بتواند به بهبودی او نیز کمک کند.همچنین در مواقع ضروری اقدامات اولیه را انجام دهد.

بهتر است حضور پرستار در خانه تدریجی اتفاق بیافتد و کودک ناگهان با یک غریبه در خانه تنها نشود. روزهای ابتدایی پرستار همراه یکی از والدین با کودک در خانه باشند و کم کم حضور والدین کمتر شود. این کار از لحاظ تربیتی هم اهمیت دارد چرا که پرستار باید با شیوه ی تربیتی شما آشنا شده و مطابق با آن رفتار کند.  در غیر این صورت فرزندتان آنطور که شما میخواهید رشد نمی کند. اگر کودک شما زیر سه سال است و توانایی گزارش دهی از رفتار پرستار را ندارد، می توانید در منزل دوربین مداربسته نصب کنید. این کار ممکن است هزینه بر باشد ولی قطعا تاثیر زیادی روی رفتار پرستار با فرزند شما دارد.

نحوه ی برخورد والدین با پرستار نیز حائز اهمیت است. والدینی که رفتار مناسبی با پرستار کودک خود ندارند و گویی کارگر گرفته اند که از کودکشان مراقبت کند و حتی امور منزل را هم به او واگذار می کنند، سخت در اشتباهند. چرا که پرستار این ناراحتی را به کودک منتقل می کند و کودک را وسیله ی  پاک کردن این ناراحتی از دل خود می کند. همچنین امور منزل برایش اولویت پیدا می کند، زیرا انجام شدن یا نشدن آنها مشخص است و این شیوه ی نگهداری و تربیت کودک شماست که مشخص نیست.

پاکان افق آرال

پرستار کودک 

پرستار سالمند

 


 

(0) نظر
برچسب ها :پرستار کودک- پرستاری از کودک- پرستار
پرستار سالمند مناسب با شرایط وی


سالمندان افرادی هستند که به علت کهولت سن، بیماری یا فرتوتی قادر به مراقبت از خود نیستند، در ایران سالمندان اغلب با خانواده فرزندان خود زندگی می کنند. بسته به شرایط جسمی، سالمند ممکن است نیاز به پرستار سالمند با مراقبت تخصصی یا عمومی داشته باشد. برای برخی از سالمندان که بیماری جدی ندارند و توانایی راه رفتن و انجام امور خود را دارند، نیاز به حضور پرستار برای آنان نیست و معمولا خانواده از عهده ی نگهداری آنان برمی آید. اما سالمند با بیماری های خاص و ناتوان به انجام امور خود، نیازمند پرستاری تمام وقت با دانش لازم  در مورد بیماریها و آشنا به علائم خطرناک و اقدامات لازم هست.

اگر به یک پرستار برای سالمند خود نیاز دارید، حتما به هزینه ی آن نیز فکر کرده اید. هزینه ی پرستار سالمند در منزل با توجه به توان جسمی سالمند و امور محوله به پرستار متغیر است. اگر سالمند شما مشکل خاصی ندارد، می توانید با استخدام پرستاری با دانش تخصصی اندک و حقوق کمتر  به نگهداری آن بپردازید. اما اگر سالمند شما ناتوان و نیازمند مراقبت تخصصی است، ناچار به استخدام پرستار متخصص با هزینه ی بیشتری هستید. با توجه به این موضوع گاهی فرزندان، به دلیل کم هزینه بودن سرای سالمندان، پدر یا مادر خود را به آنجا می سپارند. همچنین خانواده ها با ندادن مسئولیت بیشتر به پرستار سالمند خود، مانند نظافت، خرید و ... می توانند از هزینه های خود بکاهند.


یک راه دیگر برای کاهش هزینه ها، کمک گرفتن از پرستار سالمند موقت است. مثلا اگر شما در مواقع خاص مثل استحمام نیاز به کمک دارید، می توانید از پرستار سالمند موقت کمک بگیرید که به صورت ساعتی دستمزد دریافت می کنند.

موسسه پاکان افق آرال آماده اراده خدمات در زمینه پرستار سالمند و پرستار کودک با مناسبترین هزینه برای شما می باشد. با سالمندان با احترام رفتار کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :پرستار سالمند مناسب با شرایط وی-پرستار سالمند- پرستار- پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند با پاکان افق آرال


پرستار سالمند می بایست با انگیزه باشد چرا که سالمندان نیاز به مراقبت ویژه و قابل توجهی  دارند. انگیزه کمک به دیگران و علاقمند به کار پرستاری موجب میشود که پرستار سالمند با آگاهی بالا حرفه خود را دنبال کند. 

موسسه پاکان افق آرال با خدمات روانشناسی و مراقبتی بخصوص با عناوین شغلی پرستار سالمند و پرستار کودک آماده ارائه کیفیت مطلوب است. هدف بهینه سازی سلامت و فرصت ها و کیفیت زندگی سالمندان می باشد. شرایط محیطی و زیستی در کنار افزایش سن افراد و بروز بیماری های شایع، وجود یک پرستار سالمند کارآزموده و با تجربه را نیازمند است.

گوهر دانش و تجربه سالمندان و زیبایی وجودشان را نباید از یاد برد. نگهداری و مراقبت از سالمند در روزهای متوالی، ممکن است به تدریج یا از عواطف و احساسات و یا از اجبار احساسات نچندان مثبتی را در شما ایجاد کند. ترس از قضاوت دیگران، بیماری های جسمی، کم خوابی ها و ... همه اینا نیازمند متخصص در این زمینه هست. با وجود علاقه فراوان شما به سالمندانتان نگهداری از سالمند را به اشخاص متخصص بسپارید. بنابرراین میتوانید در کنار هم با شور و فعالیت بیشتری از زندگی در کنار سالمندان لذت ببرید و سالمندان با انگیزه بیشتری به زندگی شیرین خود فکر میکنند.

پاکان افق آرال هرگونه مشاوره، خدمات و تجهیزات پزشکی و ... با کادر پرستاری سالمند مجرب در اختیار شما قرار می دهد.


(0) نظر
برچسب ها :پرستار سالمند-پرستار- پرستاری سالمند- پرستاری از سالمندان
پرستار کودک


وجود مشغله ها و گرفتاری های خانواده ها و همچنین گاهی بروز برخی بیماریها در کودکان سبب شده که عده ای به پرستاری کودک با بهترین عملکرد بپردازند. برنامه ریزی ها و اتفاق های پیش بینی شده ما را گاهی به گرفتن پرستار کودک وا می دارد و آنچه در انتخاب یک پرستار کودک قابل توجه است:

انتخاب پرستار کودک از موسسات معتبر با مجوزات لازم

تجربه بالا در نگهداری

رشته کودکیاری، روانشناسی ...

امکان پیشرفت بازی و یادگیری کودک

و ...

در نظر داشتن سن و تحصیلات پرستار بخصوص برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. گرفتن تصمیم مناسب در انتخاب پرستار با تجربه و خون گرم و صبور و مراقب بسیار مهم هست. بسیاری کارها و وظایف مهم و شماره تلفن های مهم را لیست کنید و در اختیار پرستار کودک خود قرار دهید. همچنین یک پرستار خوب به شما گزارشهای روزانه را یا بصورت حضوری یا مکتوب ارائه می دهد. 

موسسه پاکان افق آرال هر گونه خدمات پرستار کودک و سالمند را ارائه می دهد.


(0) نظر
برچسب ها :پرستاری کودک-پرستاری سالمند-پرستار-پرستارکودکان
X